Finansowanie bieżącej działalności 3,00 mln zł

  • by

3,00 mln zł finansowanie bieżącej działalności to kolejny kredyt przeznaczony na pokrywanie kosztów codziennych prowadzenia działalności przez spółkę deweloperską. Spółki coraz częściej korzystają z takiej formy finansowania, aby kapitał własny regularnie przeznaczać na kolejne projekty. Jest to elastyczne finansowanie z którego Klient może korzystać w dowolnym momencie w okresie kredytowania. Finansowanie musi być wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem kredytu wskazanym w decyzji kredytowej.

Kredyt obrotowy jest najprostszą formą finansowania bieżącej działalności. Jest ona potrzebna większości przedsiębiorców działających w branży deweloperskiej i budowlanej. Finansowanie bieżącej działalności to nie mniej i nie więcej jak np.: zakup towarów, materiałów do produkcji, pokrycie kosztów wynagrodzeń i inne wydatki to najczęstszy sposób wykorzystania kredytu obrotowego. Z doświadczenia naszych pracowników wynika, że mało firm korzysta z dobrze strukturyzowanego finansowania obrotowego. Przedsiębiorcy często idą na łatwiznę i zaciągają kredyty gotówkowe na spółkę. W naszym przekonaniu nie jest to najlepszy sposób na finansowanie bieżącej działalności. Zaciąganie kredytu gotówkowego w więcej niż jednym banku to również częsta praktyka. Celem takiego działania jest zwiększenie kwoty kredytu.

Kredyt obrotowy odnawialny lub ratalny jest dużo lepszą i tańszą formą finansowania działalności. Pozyskanie kredytu obrotowego jest dużo bardziej pracochłonne i czasochłonne, ale w dłuższej perspektywie czasu przekłada się na wiele korzyści dla spółki:

  • większa elastyczność korzystania z kredytu.
  • niższe koszty finansowania.
  • możliwość zwiększenia limitu kredytu po 6 msc lub 12 msc.
  • łatwiejsze pozyskanie kredytu inwestycyjnego.
  • lepsze relacje na linii bank-spółka z uwagi na większą przejrzystość spółki dla banku.

Zapraszamy do współpracy w zakresie pozyskania kredytu obrotowego.