Rewitalizacja kamienicy 3,6 mln zł kredyt inwestycyjny

  • by

Rewitalizacja kamienicy 3,6 mln zł kredyt inwestycyjny to nazwa projektu którego celem było pozyskanie kredytu na remont. W zakresie naszej pracy było również przygotowanie dokumentacji pod remont zabytkowej kamienicy oraz pozyskaniu finansowania bankowego. Ostatecznie projekt zakończył się sukcesem ponieważ uzyskano pozytywną decyzję kredytową.

W ramach naszej pracy wykonaliśmy całokształt czynności związanych z opracowaniem biznes planu, analizy finansowej inwestycji i konsultacji z analitykami finansowymi. Rewitalizacja kamienicy wiąże się z dość długim i pracochłonnym procesem przygotowania inwestycji. Wiele kwestii w tym zakresie jest szczegółowo analizowanych przez bank. Należą do nich np. zakres prowadzenia prac remontowych, czy budynek jest w obszary ochrony konserwatorskiej, czy projekt architektoniczny zakłada zmianę struktury mieszkań, jaka jest wartość aktualna lokali i jaka będzie po wykonaniu remontu i wiele innych kwestii. Z doświadczenia wiemy, że bankowe działy zajmujące się wyceną zabezpieczeń dla bezpieczeństwa bardzo zaniżają przyszłe ceny mieszkań. Argumenty jakie przytaczają to np. brak miejsc parkingowych, wysokimi stropami, brakiem windy i wieloma innymi czynnikami. Negocjacje w tym zakresie wymagają bardzo dobrego przygotowania w zakresie danych rynkowych i szerokiego wachlarza argumentów.

Rzetelnie przeprowadziliśmy proces pozyskania finansowania, a w efekcie Zleceniodawca pozyskał kredyt na dużo lepszych warunkach niż pierwotnie banki mu proponowały. Można powiedzieć, że koszt współpracy z METIS GROUP Investments zostały zbilansowane dzięki obniżeniu wartości prowizji i marży.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu.